Sacrum in Musica 2022 | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Sacrum in Musica 2022


Patronat Honorowy objął Ksiądz Biskup Roman Pindel Biskup Bielsko-Żywiecki

oraz Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jego Ekscelencja ksiądz biskup Adrian Korczago

 

4 kwietnia - kościół na os. Karpackim - Bielska Orkiestra Kameralna i soliści

 

Wykonawcy:

Natalia Kawałek-Plewniak - sopran

Rafał Tomkiewiecz – kontratenor

Yaroslav Shemet – dyrygent

Bielska Orkiestra Kameralna

W programie:

- Arcangelo Corelli – Concerto Grosso D-dur, Op. 6, Nr. 4

- Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

5 kwietnia - kościół ewangelicko-augsburski św. Jana Chrzciciela w Starym Bielsku - Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i soliści

Wykonawcy:

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

soliści Cameraty Silesii

Paweł Gusnar – Saksofon

Michał Koziński - wiolonczela

Daniel Strządała - organy


Anna Szostak - Dyrygent

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” to czołowa w Polsce kameralna grupa śpiewacza, utworzona w 1990 r. przez kierującą do dziś zespołem charyzmatyczną i cieszącą się szczególnym uznaniem dyrygentkę Annę Szostak. Zespół ceniony jest za perfekcyjne wykonania muzyki współczesnej, świetnie odnajduje się także w interpretacjach muzyki dawnej.

W ciągu ponad 30 lat swojej działalności Camerata Silesia zdobyła międzynarodową renomę, promując Polskę i Miasto Katowice podczas występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i Azji.

W programie:

Gregorio Allegri - "Miserere", opracowanie kadencji - Stanisław Krupowicz
John Tavener - "Svyati" na chór mieszany i wiolonczelę solo
Samuel Barber - "Agnus Dei"
James Whitbourn - "Requiem canticorum" na chór mieszany, saksofon sopranowy i organy

6 kwietnia - sala ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim - zespół NeoKlez  BILETY WYPRZEDANE

Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez" - takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie albumów „Pięć stron świata" oraz „Manowce" artyści podróżują po zakątkach Polski i Europy, prezentując własne, łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę. Ich kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia World Music z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, electro, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert to potężna dawka klezmersko-bałkańskich dźwięków.
Zespół, oprócz występów na największych festiwalach w całej Polsce, prezentował się również za granicą, między innymi w Belgii, Niemczech, na Węgrzech, był też zapraszany na festiwale w USA czy Finlandii. Grupa wielokrotnie pojawiała się w radiu i telewizji. Zagrali już blisko 370 koncertów na terenie całego kraju i Europy. Na specjalne zamówienie pięciu ogólnopolskich rozgłośni radiowych zespół NeoKlez stworzył muzykę do serialu audio „Filip" Leopolda Tyrmanda w reżyserii Krzysztofa Czeczota. W superprodukcji udział wzięli najwybitniejsi aktorzy polskiej sceny: Paweł Królikowski, Antoni Pawlicki, Włodzimierz Press, Jacek Braciak, Cezary Żak, Izabela Kuna, Olga Bołądź, Antoni Królikowski, Anna Próchniak, Józef Pawłowski i wielu innych.
Zespół wystąpił podczas uroczystej premiery najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wesele".

„Votum Separatum" to tytuł najnowszej płyty zespołu, która miała swoją premierę pod koniec lutego 2020 roku. Krążek zawiera odrębną od poprzednich propozycję muzyczną i jest dowodem mocnej zmiany kursu w rozwoju grupy, który trwa już dziesięć lat. Przez ten czas zespół współpracował z czołowymi artystami świata muzyki i filmu. Dzięki tym doświadczeniom twórczość NeoKlez stale ewoluowała, a dziś śmiało można powiedzieć, że zespół stworzył autorską definicję muzyki, w której nie ma żadnych barier. Znana z poprzednich albumów folkowa baza w dalszym ciągu jest mocno wyczuwalna, choć została urozmaicona wieloma współczesnymi akcentami oraz głosami takich wokalistów jak Czesław Mozil, Włodek „Paprodziad" Dembowski, czy Jarecki.

7 kwietnia - Bielskie Centrum Kultury - Brian Fentress – dyrygent i solista, Bielski Chór Gospel

Brian Fentress – Dyrygent i solista

Bielski Chór Gospel

Brian Fentress jest międzynarodowym artystą nagrywającym, trenerem wokalnym, dyrygentem, autorem tekstów, producentem i pedagogiem. Obecnie pracuje na stanowisku kierownika Katedry Musicalu w Akademii Muzycznej w Łodzi, jednocześnie prowadząc zajęcia na stanowisku profesora sztuk muzycznych. Podróżuje po Europie, prowadząc warsztaty wokalne dla miast, organizacji prywatnych, chórów społecznych, domów kultury, chórów kościelnych i uniwersytetów, wykorzystując metody i praktyki badane i rozwijane w jego pracy doktorskiej: Repertuar muzyki Gospel jako materiał do działań artystycznych w dyrygenturze.

Brian ma ponad 25-letnie doświadczenie w koncertowaniu, nagrywaniu i obsłudze nagradzanych i znanych artystów, takich jak Aretha Franklin, Lyle Lovett, Cece Winans, Kirk Franklin, Fred Hammond, Israel Houghton, Donnie McClurkin, Hezekiah Walker, Kim Burrell, Mino Cinelu, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Marysia Sadowska, Katarzyna Cerekwicka, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, OZD i TGD. Jako producent napisał i wyprodukował kilka projektów, w tym Lighthouse LIVE, I Am Regeneration, Gospel Joy LIVE, Marinate Gospel Choir Live at the Rock Opera, by wymienić tylko kilka. W 2017 roku wziął udział w 8 edycji The Voice of Poland, w której ukończył jako finalista.

Bilety w cenie 40 zł (każdy koncert). Zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.